Összefoglaló
Mindegyik gép még sok egyéb dolgot is tud, de egy cikk nem lehet végtelen hosszú. Az egyéb tulajdonságok megítélésünk szerint kevésbé fontosak (például a manuális beállítások, amelyek nem a családi célcsoportnak izgalmas), sőt néha kimondottan célszerütlenek, mint például az ütemes sorozat visszanézegetés (angolul: slide show) az LCD-n, ami csak pazarolja az akkumulátor töltését.
Befejezésül gépenként adunk egy rövid értékelést és egy összehasonlító táblázatot.
Canon PowerShot A510
Ahogy már a cikk elején is említettük, ez a gép felfele kilóg a sorból. Egyetlen mondatban: nagyon jó és nagyon drága. A lényegesen magasabb árért elég sokat nyújt, ám nem biztos, hogy ebben a kategóriában erre szüksége van. Igazából többet ad, mint amire szükség van és ez nem biztos, hogy kihasználható. Azoknak ajánljuk, akik már beleszerettek az amatőr fotózásba, és további komoly összegeket (az alapgép 2-3-szorosát) szándékoznak még erre költeni (előtét objektívek, saját fotónyomtató tintákkal, papírokkal, kiegészítő memóriakártyák, kiegészítő vaku
stb.)
ImpressCam Ideal DSC-33
A legolcsóbb készülék és tulajdonképpen derekasan megállta a helyét. Szolgáltatásaiban sok helyen meghaladja a Kodak és különösen az Olympus gépét, technikai paramétereiben megegyezik vagy nem sokkal marad el azoktól, és a célcsoport igényeinek tökéletesen megfelel. Azoknak ajánljuk, akiknek nincs más céljuk, mint tényleg egyes kisebb családi eseményeket megörökíteni, CD-re írni, a sikeresebbeket internetes előhívatás után albumba tenni, és erre nem akarnak a szükségesnél többet költeni. Nagyobb nagyításokhoz nem a gyári beállítással, hanem a "kemény" fokozaton érdemes használni. A színek tónusai teltek, egy kicsit megszépítik a valóságot.
Kodak EasyShare CX7330
Egyszerü és célszerü kis készülék. Semmiben sem különösen kiugró, de nincsenek kiugró hibái sem. Főleg a saját nyomtatást tervezőknek ajánljuk, mert a Kodak jól összehangolta a gépet a nyomtatóival. Persze ez további beruházásokat kíván. Esti, éjszakai felvételekhez nem alkalmas a rövid záridő miatt, és nagy nagyításoknál az erős tömörítésből, mesterséges élesítésből származó hibák, "pikkelyek" a képen láthatóvá válnak.
Olympus Camedia C-370 Zoom
Egy kicsit kisebb mint a többi gép, de nincs benne optikai kereső, ami erős napfényben nagyon hiányzik. Szolgáltatásaiban is a legkevesebbet nyújtja, bár amit ad, az tulajdonképpen elegendő a családi események megörökítésre. Nagyon automata: még az érzékenységet sem lehet rajta állítani, így akik a legkisebb tudatosságot is szeretnék bevinni a fényképezésbe, azok ne ezt a típust válasszák, mert bosszankodni fognak vele. A színek közel állnak a valósághoz és amikor ISO 64-et választ érzékenységnek - ezt napfényben szerencsére gyakran teszi - , akkor nagyon alacsony a képzaj. Az xD Picture Card memóriakártya jóval drágább, mint a többi gépben használatos SD Card, és ez meglehetősen megdobja a végső beruházás nagyságát.