A fotózás alapjai, technikai leírások,
kézikönyvek, gyakorlati tanácsok, könyvek, fotózással kapcsolatos
leírások, a fotózás alapjai, tehnikai leírások, útmutatók,
elméleti szakkönyvek.
National Geographic Fotósiskola
sorozat:
DIGITÁLIS FOTÓISKOLA HALADÓKNAK
NATIONAL GEOGRAPHIC
OLIVER, VINCENT
Kiadó: GEOGRAPHIA KIADÓ
Oldalak: 144
Kiadás éve: 2005
ISBN: 9639547190
Fordító: VITRAY TAMÁS IFJ.
Nyelv: MAGYAR
A könyv bemutatja a képalkotás és utómunkálatainak rohamosan fejlődő eszközparkját, valamint megismertet a képmódosító programok kínálta lehetőségekkel. Vincent Oliver fotográfus és szakíró a digitális műfaj legnagyobb mestereinek fortélyait tárja elénk, miközben behatóan elemzi képeiket és látásmódjukat.
NATIONAL GEOGRAPHIC FOTÓISKOLA - FEKETE-FEHÉRBEN
OLSENIUS, RICHARD
Kiadó: GEOGRAPHIA KIADÓ
Oldalak: 160
ISBN: 9639547336
Fordító: TEVELI GÁBOR
Nyelv: MAGYAR
Richard Olsenius ezúttal a fekete-fehér fotózás mai gyakorlatának kérdéseit veszi sorra, különös tekintettel a rohamtempóban fejlődő digitális fényképezésre. A digitális technikának ebben a klasszikus műfajban is mind többen hódolnak. Olsenius nemcsak hasznos tanácsokkal szolgál, de irányt is mutat mindazoknak, akik a fekete-fehér fotográfia kivételes erejét, szépségét a legújabb fotótechnikai eredményekkel és a számítógépes képszerkesztő módszerekkel szeretnék
ötvözni.
NATIONAL GEOGRAPHIC FOTÓISKOLA
PORTRÉ ÉS RIPORT
CAPUTO, ROBERT
Kiadó: GEOGRAPHIA KIADÓ
Oldalak: 160
Kiadás éve: 2003
ISBN: 9638633425
Fordító: TEVELI GÁBOR
Nyelv: MAGYAR
"A fotózás leggyakoribb, egyszersmind legnehezebb témája maga az ember. Amilyen könnyű embertársainkról pillanatképeket elcsipni, olyan nehéz a jellemüket, a személyiségüket istenigazából megragadni a fotón. Készüljön bár ismerősről vagy ismeretlenről, vérbeli portré tartalommal tölti meg a formát, az alany külső és belső vonásait egyaránt leképezi."
A National Geographic Fotóiskola-sorozat második kötetében Robert Caputo fotográfus és szakíró a portréfotózás alapelveit és mesterfogásait taglalja. Elméleti útmutatással és számos hasznos tanáccsal segíti mindazokat, akik kedvüket lelik embertársaik fotózásában, ráadásul megismertet a magazin hírneves munkatársainak idevágó tippjeivel és trükkjeivel. E kézikönyvet nemcsak a kezdő fotóamatőr, de a képzett hobbifotós, sőt a hivatásos fotóriporter is haszonnal forgathatja.
• A környezet és a világítás szerepe
• A jó portréobjektív ismérvei
• Az arckifejezés, a gesztusok jelentősége
• A fotóesszé megtervezése
• Munkakapcsolat fotós és alanya között
NATIONAL GEOGRAPHIC FOTÓISKOLA
TÁJAK ÉS KÉPEK
CAPUTO, ROBERT
Kiadó: GEOGRAPHIA KIADÓ
Oldalak: 160
Kiadás éve: 2003
ISBN: 9638633433
Fordító: TEVELI GÁBOR
Nyelv: MAGYAR
"Legyen bár hegyorom, erdőség, sivatag vagy fű borította síkság, bízonyos értelemben a természet mindegyik mezsgyéje különálló személyiség, hiszen jellegzetes tulajdonságokkal, egyedi hangulattal bír. A tájfotós legfőbb törekvése, hogy megragadja ezt a sajátos
hangulatot, érzékletes képben kristályosítsa ki élményeit és benyomásait."
A NATIONAL GEOGRAPHIC Fotóiskola-sorozatának harmadik kötetében Robert Caputo fotográfus és szakíró a tájfotózás alapelveit és mesterfogásait gyűjti egybe. Válasszal szolgál számos gyakorlati kérdésre, ráadásul a NATIONAL GEOGRAPHIC magazin nagyszerű fotósainak tippjeivel és trükkjeivel is megismerteti mindazokat, akik a természet csodáit választják témaképpen. Könyve nemcsak a kezdőt segíti; a fotózásban jártas amatőrnek, sőt a hivatásos fotográfusnak is kitűnő útitársa lehet.
• A legjobb fényviszonyok, napszakok
• Az időjárás hangulati szerepe
• A célszerű jelszerelés összetevői
• A legnevesebb, fotósok műhelytitkai
• Szakkönyvek, folyóirattok, honlapok